Komunikat do uczniów i rodziców

 Informuję, że w dniu 19 kwietnia 2019r.  pracownicy naszej szkoły

biorą   udział w  akcji protestacyjnej

Informacje o sytuacji w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły 

Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły  będą mogli uczestniczyć
w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w wyznaczonych salach.


z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

     Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

Byliśmy na Nocy Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. W piątek 11 stycznia  wieczorem można było uczestniczyć w pokazach, wykładach i warsztatach na uczelni. Udało nam się obejrzeć pielęgnice z jeziora Malawi, kolekcję inkluzji w bursztynie w uczelnianym muzeum, ...

porozmawiać na temat hodowli roślin in vitro, zaburzeń depresyjnych u człowieka oraz o tym, jak nasze leki wpływają na rośliny, a także na temat naturalnych antybiotyków. Byliśmy na pokazie bezkręgowców - "Straszne pupilki w naszych domach" i uczestniczyliśmy w wykładzie dr Wojciecha Glaca "Anatomia strachu". Kolejna Noc Biologów za rok !

Małgorzata Turyn; foto Aleksandra Wierzchowska