Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem gazetki Poliglot w trzech językach

/angielskim, francuskim i niemieckim/

 

Menu: Zakładka ➜ O szkole ➜ Języki obce ➜ Poliglot

 

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej - Brain Bee za nami. W sobotę 9 marca 2019 roku naszą Szkołę w etapie regionalnym konkursu reprezentował Szymon Kolasiński.

Celem konkursu jest motywowanie młodych ludzi do studiowania, a następnie kontynuowania kariery zawodowej w obszarach nauk podstawowych i klinicznych dotyczących szeroko pojętej neurobiologii.

W tym roku hasłem przewodnim konkursu Brain Bee jest “We Build Better Brains to Fight Brain Disorders”. Test składający się z 60 pytań, w tym 10 w języku angielskim, rozwiązywali przez 70 minut uczniowie szkół średnich z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Laureaci konkursu Brain Bee w trakcie rekrutacji na Gdański Uniwersytet Medyczny uzyskają maksymalną liczbę punktów z biologii na wszystkie kierunki, gdzie wymagana jest biologia w trybie rozszerzonym, w tym na kierunek lekarski. Udało nam się także wysłuchać pasjonującego wykładu profesora Bartosza Karaszewskiego na temat Neurobiologii. Już teraz zachęcam do przygotowań do KOLEJNEJ EDYCJI.