Komunikat do uczniów i rodziców

 Informuję, że w dniu 19 kwietnia 2019r.  pracownicy naszej szkoły

biorą   udział w  akcji protestacyjnej

Informacje o sytuacji w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły 

Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły  będą mogli uczestniczyć
w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w wyznaczonych salach.


z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

     Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

Dnia 22 marca 2019r., uczniowie klas pierwszych, grupy łączonej języka francuskiego wzięli udział w XIX Wojewódzkim Konkursie Teatralnym „Francuska sentencja na scenie” godnie reprezentując nasze liceum i zdobywając II miejsce z przedstawieniem «Café Bohème»! przygotowane pod opieką pani Krystyny Nowickiej-Nozdryń.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji były słowa piosenki zmarłego w ubiegłym roku barda i pieśniarza Charlesa Aznavoura : ''La Bohème,la Bohème, On était jeunes, On était fous...”

Główną rolę Charlesa Aznavoura zagrał rewelacyjnie Adrian Gawdzik (1A), Edith Piaf została odtworzona przez Weronikę Balanę (1A), rolę Zeldy Fitzgerald wykreowała Martyna Gollnau (1E), Marleny Dietrich — Kamila Kluza (1F), a Salvadora Dalego — Adam Rutka (1E). Swoje postaci wykreowali również: Maria Dolecka (1F: Ernest Hemingway), Natalia Halicka (1F: Maria Cortez Gonzalez, Magdalena Klein oraz Malwina Wilkowska (1A i 1E: kokietki), Janusz Gorczycki (1A: kelner) oraz Paulina Starosta (1E: agent nieruchomości). Nasza grupa zdobyła ponadto wyróżnienie za najlepszą charakteryzację, a także wyróżnienie słowne za najlepsze wąsy dla Adama Rutki w roli Salvadora Dalego. Mamy nadzieję na więcej takich sukcesów w przyszłych konkursach.

Tekst - Barbara Szukiewicz. 1F, zdjęcia – p. Krystyna Nowicka-Nozdryń