Komunikat do uczniów i rodziców

 Informuję, że w dniu 19 kwietnia 2019r.  pracownicy naszej szkoły

biorą   udział w  akcji protestacyjnej

Informacje o sytuacji w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły 

Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły  będą mogli uczestniczyć
w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w wyznaczonych salach.


z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

     Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

Od wtorku młodzież naszej szkoły przebywa wraz z panią Grażyną Kozak-Pawlak i panią Dorotą Twarowską w zaprzyjaźnionym Gimnazjum EMA w Bonn w Niemczech. Siedem uczennic i dwóch uczniów klas pierwszych uczestniczy w programie wymiany, który jak zawsze obfituje w wiele atrakcji.
Dziewczęta i chłopcy wraz ze swoimi niemieckimi partnerami będą zwiedzać najpiękniejsze zakątki Bonn i Kolonii, realizować zajęcia sportowe oraz spędzać razem wolny czas. Nasi uczniowie będą mieli okazję poznać metody prowadzenia zajęć w niemieckiej szkole, doskonalić języki obce oraz poznać codzienne życie niemieckich rodzin, które ich goszczą. Wspólna realizacja wielu projektów z pewnością zbliży do siebie uczniów obu szkół i zaowocuje wieloletnimi znajomościami, a może nawet przyjaźniami. Życzymy im wielu ekscytujących wrażeń i doświadczeń oraz dobrej zabawy.
Projekt wymiany polsko - niemieckiej nasza szkoła realizuje od 24 lat. Jest on finansowany przez rodziców, Urząd Miasta Gdyni oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.