02 września (poniedziałek) zapraszamy na:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

=> dla klas pierwszych godz. 9.00

=> dla klas drugich i trzecich godz. 10.00

Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia w życiu każdego z uczniów (uczennic) prosimy o przybycie w stroju galowym.

 

29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum (dotyczy klas pierwszych)
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

 

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

Od wtorku młodzież naszej szkoły przebywa wraz z panią Grażyną Kozak-Pawlak i panią Dorotą Twarowską w zaprzyjaźnionym Gimnazjum EMA w Bonn w Niemczech. Siedem uczennic i dwóch uczniów klas pierwszych uczestniczy w programie wymiany, który jak zawsze obfituje w wiele atrakcji.
Dziewczęta i chłopcy wraz ze swoimi niemieckimi partnerami będą zwiedzać najpiękniejsze zakątki Bonn i Kolonii, realizować zajęcia sportowe oraz spędzać razem wolny czas. Nasi uczniowie będą mieli okazję poznać metody prowadzenia zajęć w niemieckiej szkole, doskonalić języki obce oraz poznać codzienne życie niemieckich rodzin, które ich goszczą. Wspólna realizacja wielu projektów z pewnością zbliży do siebie uczniów obu szkół i zaowocuje wieloletnimi znajomościami, a może nawet przyjaźniami. Życzymy im wielu ekscytujących wrażeń i doświadczeń oraz dobrej zabawy.
Projekt wymiany polsko - niemieckiej nasza szkoła realizuje od 24 lat. Jest on finansowany przez rodziców, Urząd Miasta Gdyni oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.