Za nami, całą społecznością IX Liceum trudny czas strajku. Chcielibyśmy Państwu bardzo serdecznie podziękować za okazane wsparcie. Jesteśmy szczególnie wdzięczni za zrozumienie, iż nadrzędnym celem tej walki było dobro polskiej szkoły i każdego ucznia.

Chcielibyśmy również zwrócić się do Maturzystek i Maturzystów. Podjęliśmy wszelkie starania, aby zminimalizować uciążliwe skutki naszego protestu, np. poprzez dokonanie klasyfikacji uczniów klas trzecich przed rozpoczęciem akcji strajkowej. Wierzymy w Wasz sukces i będziemy za Was trzymać kciuki.

         Dziękujemy, że nie poddaliście się negatywnej propagandzie medialnej     i zrozumieliście nasze postulaty. Dowodem tego był na przykład list skierowany do Pani Minister Anny Zalewskiej, który zredagowali nasi Uczniowie, Absolwenci     i Rodzice oraz inne osoby zatroskane o stan polskiej edukacji. Świadczy to o tym, że naszą pracą zyskaliśmy Państwa szacunek i zaufanie. Jesteśmy wdzięczni za wyrazy wsparcia, za Waszą obecność w szkole każdego dnia, za pyszne ciasta. Jesteśmy dumni z wystąpień publicznych naszych uczniów, które świadczą o ich obywatelskiej dojrzałości .  

         Szkoła bez ucznia jest pusta i traci swój sens. Wracamy do naszych obowiązków, jednak kontynuujemy walkę o przemyślane zmiany w edukacji,     o nowoczesną i mądrą szkołę, którą tworzą uczniowie, rodzice i nauczyciele, o nasze wspólne miejsce.

                                                                                             

                                                                                                                                                Pozdrawiamy serdecznie.

                                                     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Zakładowy Komitet Strajkowy 

w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni