INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

 

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r.  zajęcia  lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 31 stycznia 2021 r.

 

Ostateczne wystawienie ocen za semestr pierwszy:do 22 stycznia 2021 r.                                         

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:26 stycznia 2021 r.

Zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami (m.in. podanie ocen za semestr pierwszyodbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy w środę 3 lutego 2021 r. w godzinach 17.30 – 19.00

 

 

W celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami podczas konsultacji podajemy służbowe adresy mailowe

15.01.2021 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

 ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

 

  1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.       Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

 

3 marca w ZS 7 odbyły się Mistrzostwa Gdyni szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu. Fantastycznie spisali się na nich uczniowie naszej szkoły.
Dziewczęta w składzie : Klaudia Mroziak, Monika Żbikowska, Alicja Wierzchowska oraz Milena Krassowska sięgnęły po złoto w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym. W tej samej konkurencji do startu stanęli również chłopcy w składzie : Patryk Pyż, Jakub Polański, Jakub Lach oraz Damian Chorzelewski, kończąc wyścig na II miejscu, a tym samym zdobywając wicemistrzostwo Gdyni.
 
 
 
 
 
Starty indywidualne przyniosły nam następujące miejsca :
 
Milena Krassowska zajęła I miejsce na 100 m stylem dowolnym
Monika Żbikowska zajęła II miejsce na 100 m stylem klasycznym
Aleksandra Konkel zajęła III miejsce na 100 m stylem grzbietowym
Zofia Skowrońska zajęła III miejsce na 50 m stylem klasycznym
Wiktoria Menderska zajęła III miejsce na 50 m stylem dowolnym
na IV miejscu uplasowały się Klaudia Mroziak ( 100 m stylem zmiennym) oraz Paulina Jaskuła ( 50 m stylem motylkowym), na V Alicja Wierzchowska ( 50 m stylem grzbietowym). Wszystkie te wyniki pozwoliły dziewczętom zdobyć I miejsce w klasyfikacji drużynowej !
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Chłopcy drużynowo zajęli VII miejsce , natomiast indywidualnie : Mateusz Skemski zajął III miejsce na 50 m stylem klasycznym, na IV miejscu znaleźli się Damian Chorzelewski ( 100 m stylem zmiennym), Patryk Pyż ( 100 m stylem klasycznym), Kuba Polański  (50 m stylem motylkowym), na dalszych pozycjach zawody zakończyli Oskar Cholewiński (100 m stylem dowolnym), Wojtek Zaleski ( 50 m stylem grzbietowym) oraz Hubert Czajka ( 50 m stylem dowolnym ).
 
 
 
 
 
 
 
 
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie , wolę walki i cudowne sportowe wrażenia !
Katarzyna Szelezniak- Białkowska