Komunikat do uczniów i rodziców

 Informuję, że w dniu 19 kwietnia 2019r.  pracownicy naszej szkoły

biorą   udział w  akcji protestacyjnej

Informacje o sytuacji w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły 

Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły  będą mogli uczestniczyć
w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w wyznaczonych salach.


z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

     Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

29 października w ramach tegorocznej edycji InnovaBio Pomorze, w Bio Laboratorium PPNT uczniowie klasy 1biol - chem  uczestniczyli ...

w wykładzie „Dieta a nowotwory


Co to są związki chemoprewencyjne? Jakie znaczenie mają: witamina C, E oraz polifonole w walce z rakiem? Czy znamy kancerogeny zawarte w naszej diecie?  Na te i na wiele innych pytań odpowiedziała pani dr Anna Woziwodzka z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUM-ed. 

 


Po wykładzie zwiedziliśmy wystawę prezentującą kolejny etap projektu myHand, mającego na celu rozwinięcie systemu drukowania 3D protez parametrycznych. Pierwsza odsłona projektu myHand miała miejsce podczas Gdynia Design Days 2018. Po wystawie oprowadziła nas pani Monika Brauntsch - Członkini Fundacji The Spirit of Poland, promującej polskie wzornictwo na forum międzynarodowym (wystawy prezentowane m.in. na Tokyo Designers Week w Japonii, Muzeum Narodowym w Bazylei, w MAM Rio de Janeiro). Współzałożycielka WILKA Otwartego Klastera Designu.

Małgorzata Turyn