Komunikat do uczniów i rodziców

 Informuję, że w dniu 19 kwietnia 2019r.  pracownicy naszej szkoły

biorą   udział w  akcji protestacyjnej

Informacje o sytuacji w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły 

Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły  będą mogli uczestniczyć
w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w wyznaczonych salach.


z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

     Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

Dnia 23.10.2018 r. Michał Lubiejewski z klasy IIIA i Adrian Gawdzik z klasy IA wzięli udział w II Humanistycznej Konferencji Uczniowskiej odbywającej się w I LO w Sopocie.

Tematem przewodnim konferencji było „Stulecie niepodległości – Polska bez granic.” W konferencji brali również udział uczniowie z innych gdyńskich i sopockich liceum oraz trzech profesorów z wydziału historii Uniwersytetu Gdańskiego. Bywały wykłady ciekawe, jak i wykłady o bardzo kontrowersyjnej tematyce („Współczesny Patriota jako przykład Oksymoronu” – III LO Gdynia”. Michał, ze swoim wykładem pod tytułem „Rola Polonii za granicą”, zdobył trzecie miejsce. Adrian, przedstawiający wykład pod tytułem „Reduta Ordona jako symbol największego poświęcenia dla niepodległej ojczyzny”, znalazł się poza podium. Gratulujemy odwagi i umiejętności retorycznych!

Autor: Adrian Gawdzik, klasa IA

Opiekun: Maria Banasik