Mikołajkowy Czwartek, na Uniwersytecie Gdańskim odbyło się seminarium moderowane zatytułowane „Polska i Hiszpania – bliskie sobie krańce Europy” z okazji 40 rocznicy uchwalenia Konstytucji Królestwa Hiszpanii.

W spotkaniu, prowadzonym przez Conrado Moreno, uczestniczył Konsul Honorowym Hiszpanii na Pomorzu Maciej Dobrzyniecki, były i obecny Ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama oraz dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I oraz II. Na widowni, prócz młodzieży z różnych szkół, znaleźli się również rektor i Vice Rektor Uniwersytetu Gdańskiego jako organizatorzy wydarzenia. Sam program obejmował rozmowę o sytuacji politycznej, ekonomicznej oraz współpracy polsko-hiszpańskiej. Nie zabrakło tradycyjnego hiszpańskiego tańca flamenco oraz poczęstunku, czyli tapas. Dziękujemy Pani Krystynie Nowickiej-Nozdryń oraz Pani Gabrieli Reclaw za zorganizowanie delegacji z naszej szkoły na tak wartościowe spotkanie oraz dziękujemy każdemu za czynny udział.

tekst: Borys Szymański 1a ; foto Gabriela Reclaw i Katarzyna Nowicka-Nozdryń