Komunikat dla Rodziców

23.09.2020 r. o godzinie 17.00 w auli odbędzie się spotkanie rodziców uczennic i uczniów klas III  z Panią Dyrektor w sprawie organizacji majowej matury.

O g. 17.30  w wyznaczonych salach odbędą się zebrania rodziców uczennic i uczniów klas I-III z wychowawcami.

Zebranie Rady Rodziców g. 18.15 w auli

 Ze względu na obostrzenia związane z Covid-19 prosimy o przybycie jednego rodzica / opiekuna /

Wjazd na teren szkoły możliwy jest od strony ulicy Orłowskiej i od strony Alei Zwycięstwa

 

 W czasie spotkania obowiazuje regulamin funkcjonowania szkoły w czasie zagrożenia epidemicznego. Przypominamy, że do placówki  mogą przychodzić tylko osoby zdrowe (bez objawów wskazujących na infekcję dróg oddechowych),  których domownicy nie są zakażeni lub nie przybywają na kwarantannie.

Szanowni Rodzice,

Minęły pierwsze dni nauki nowego roku szkolnego, wznowiliśmy po długiej przerwie pracę w trybie stacjonarnym i wspólnie z Państwem i młodzieżą chcemy zrobić wszystko, by taką formę funkcjonowania szkoły utrzymać. Rozumiem, jak ważne jest dla Państwa zdrowie, dobro i bezpieczeństwo Państwa rodzin i wierzę, że w sprawie przestrzegania procedur obowiązujących w szkole w czasie pandemii mówimy jednym głosem. Istotne jest, by w domu młodzież utwierdzana była w przekonaniu konieczności przestrzegania wszelkich zaleceń, również tych obowiązujących w przestrzeni publicznej. Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi, przypominajcie o noszeniu maseczek w komunikacji publicznej, apelujcie o rozwagę i odpowiedzialność w życiu codziennym, także tym poza szkołą.

Dyrektor

Wiesława Krysztofowicz

Gdynia, 10 września 2020r.

 

Zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godzinach 8-16, w piątki 8-15

Biblioteka pełni rolę centrum informacyjno - dydaktycznego szkoły. Znajdują się w niej: księgozbiór przeznaczony do wypożyczenia, dział podręczny do korzystania na miejscu, filmoteka, 8 stanowisk komputerowych, stanowiących pracownię multimedialną, kącik czytelniczy oraz zbiór czasopism.

 

 

Księgozbiór podręczny stanowią:

Encyklopedie:PWN T. 1-4, Encyklopedia biologiczna T. 1-13, Encyklopedia Historii Polski  T.1- 5, Encyklopedia Historii Powszechnej T. 1-15, Encyklopedia Geograficzna Świata T.1-10, Encyklopedie szkolne:Historia, Chemia, Biologia, Fizyka z Astronomią. 

Słowniki: Słownik języka polskiego T. 1-4, różne słowniki poprawnościowe (ortograficzny, frazeologiczny, poprawnej polszczyzny), symboli, motywów literackich, Słownik mitów i tradycji kultury, Słowniki wiedzy o filozofii, Słownik wiedzy o teatrze, Słownik wiedzy o filmie, Słownik adaptacji filmowych i inne. 

Historia literatury Polskiej- od Średniowiecza po Współczesność 
Historia Polski Średniowiecze, 1492-1795, 1795-1918, 1918-1945 – podręczniki akademickie 
Historia powszechna:Starożytność, Średniowiecze, Wiek XVI-XVII, Wiek XVIII, 1789-1870,1871-1918, Europa XX wieku- podręczniki akademickie 

Historia malarstwa, Historia architektury
i inne książki poświęcone sztuce, w tym komplet segregatorów zawierających wszystkie numery czasopisma "Wielcy malarze" (reprodukcje najsłynniejszych obrazów, krótkie ich interpretacje, biografie twórców) 

Gromadzimy także repetytoria i testy wspomagające przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego z języka polskiego, angielskiego, biologii, chemii, geografii, historii i WOS-u.

W bibliotece znajdują się liczne książki poświęcone Patronowi Szkoły Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu : biografie, kalendaria życia i twórczości, mowy i rozkazy, albumy, zbiory dokumentów, materiały z sesji popularnonaukowych i zlotów szkół im. Marszałka. 

Nieustannie powiększamy naszą filmotekę: gromadzimy filmy fabularne, dokumentalne, adaptacje lektur szkolnych, spektakle teatralne,  filmy wspomagające naukę historii, biologii, fizyki.

 W bibliotece prenumerujemy następujące czasopisma, z których można korzystać na miejscu, a także wypożyczać do domu: 

    

 

  „Gazeta Wyborcza” - gazeta codzienna dla wszystkich, którzy chcą być zawsze  na bieżąco

„Newsweek” - tygodnik społeczno-polityczny dla lubiących dobrą publicystykę

„Cogito” - dwutygodnik dla licealistów o szkolnej rzeczywistości, nauce i o różnych ważnych sprawach

„Focus”  miesięcznik popularnonaukowo dla ciekawych świata

„Komputer świat. Twój Niezbędnik” - dwumiesięcznik poświęcony nowościom na rynku programów, gier, sprzętu, internetu itp. 

"Charaktery"- pismo popularyzujące wiedzę psychologiczną w sposób zrozumiały dla przeciętnego człowieka

„Wiedza i Życie” – miesięcznik popularnonaukowy dla zafascynowanych nauką, objaśniającą świat

"National Geographic"- magazyn dla lubiących podróże, poznawanie nowych kultur i dobrą fotografię

Posiadamy również archiwalne numery„Poznaj Świat", „ Świat Nauki”, "Mówią wieki"