Komunikat do uczniów i rodziców

 Informuję, że w dniu 19 kwietnia 2019r.  pracownicy naszej szkoły

biorą   udział w  akcji protestacyjnej

Informacje o sytuacji w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły 

Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły  będą mogli uczestniczyć
w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w wyznaczonych salach.


z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

     Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

Dziesiątki, a nawet setki kilogramów pyszności i witamin w jednym, pojawiły się w naszej szkole w piątek 3 października w postaci soczystych, smacznych i pięknych jabłek.

Błyskawicznie pojawił się „punkt dystrybucji”, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i klasę IB i chętnych przez wiele godzin nie brakowało do próbowania, smakowania i chrupania …

Komu zawdzięczaliśmy ten smakowity i zdrowy prezent?

 

Otóż dyrektor Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK pani Katarzyna Strzała - Osuch w ramach mechanizmu ”Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw” stała się w okresie od 24 września do 30 stycznia 2015 r. odbiorcą owoców od sadowników województwa mazowieckiego i kieleckiego i kieruje je do dalszej dystrybucji. Jako instytucja,    mająca pod opieką młodzież zostaliśmy odbiorcą jabłek i podobnie jak darczyńcy, mamy nadzieję, że przyczyni się to do zmiany nawyków żywieniowych zgodnych z propagowanym przez Polski Czerwony Krzyż zdrowym stylem życia.

Dziękujemy i zajadamy - przede wszystkim na surowo i koniecznie ze skórką (bo pod nią kryje się najwięcej witamin), ale też uśmiechamy się do naszych Mam i Babć w oczekiwaniu na pyszne szarlotki i musy jabłkowe. Smacznego!