Szanowni Maturzyści  

  

7 lutego 2021 roku mija czas składania ostatecznych deklaracji wyboru przedmiotów zdawanych podczas egzaminu maturalnego.   

  

→ Zapraszamy wszystkich, którzy do tej pory nie nanieśli poprawek na deklaracji składanej we wrześniu 2020 roku.  

  

→ naniesienie poprawek na deklaracji przez wszystkich maturzystów jest konieczne ze względu na brak konieczności zdawania egzaminów ustnych w obecnym roku szkolnym. 

  

Sekretariat jest czynny dla Was od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.00  

  

Odwiedzających prosimy o zachowanie reguł reżimu sanitarnego.  

  

Z poważaniem  

Dyrekcja IX Liceum  

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

 

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r.  zajęcia  lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 31 stycznia 2021 r.

 

Ostateczne wystawienie ocen za semestr pierwszy:do 22 stycznia 2021 r.                                         

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:26 stycznia 2021 r.

Zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami (m.in. podanie ocen za semestr pierwszyodbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy w środę 3 lutego 2021 r. w godzinach 17.30 – 19.00

 

 

W celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami podczas konsultacji podajemy służbowe adresy mailowe

15.01.2021 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

 ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

 

  1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.       Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

 

W naszym Liceum w poniedziałek 8 grudnia br., rozpoczał się Tydzień Praw Człowieka.

Przez najbliższy tydzień uczniowie „Dziewiątki” będą zwiększać swoją wiedzę i wrażliwość w aspekcie Praw Człowieka, a także pomogą więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie, poprzez Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International, który odbędzie się 11 grudnia br. w godz. 11.00-12.30 i będzie zwieńczeniem Tygodnia Praw Człowieka.

Aktywistka Liu Ping z Chin, Daniel Quintero, uczestnik antyrządowych demonstracji w Wenezueli, Chelsea Manning ze Stanów Zjednoczonych, która przekazywała rządowe materiały niejawne serwisowi Wikileaks, to tylko niektóre z osób, którym uczniowie będą mogli pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku uczniowie „Dziewiątki” wezmą w nim udział po raz pierwszy. W czasie Maratonu powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

- Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne - mówi Adam Labuhn, koordynator Maratonu Pisania Listów w IX LO, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 400 miejsc w całej Polsce i w około 100 krajach na całym świecie. W IX LO będziemy pisać 11.12.2014 r. Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 11:00 w sali 115. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie pan Andrzej Kołodziej (Prezes Fundacji Pomorska Inicjatywna Historyczna, działacz pierwszej Solidarności w czasach PRL, sygnatariusz Porozumień Sierpniowych).

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

W ubiegłym roku w ponad 400 miejscach w całej Polsce napisano 214 427 listy. Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka.

Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl/maraton.

Program Tygodnia Praw Człowieka w IX LO w Gdyni:

8.12.

- wystawa plakatów w szkole nt. Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, wydarzeń Grudnia 1970 r. w Gdyni oraz artystów wspierających Amnesty International/prawa człowieka,

- rozwieszenie materiałów Amnesty International,

- ankieta wśród mieszkańców Gdyni przeprowadzana przez grupę uczniów dot. praw człowieka.

 9.12.

- przeprowadzenie przez zespół organizacyjny Tygodnia Praw Człowieka ewaluacji ankiet.

 10.12.

- „Przebrany niepytany” - wszyscy uczniowie, którzy ubiorą się na niebiesko (kolor logo praw człowieka) uzyskują „szczęśliwy numerek”,

- rozwieszamy w szkole wybrane artykuły Deklaracji Praw Człowieka i logo Praw Człowieka,

- szkolenie dla uczniów przygotowujące do Maratonu Pisania Listów,

- muzyka na przerwach międzylekcyjnych wykonawców wspierających Amnesty International i popierających działania na rzecz praw człowieka.

11.12.

     Podczas 4 i 5 godz. lekcyjnej (10.55-12.35) w sali 115 czterech uczniów z każdej klasy weźmie udział w zwieńczeniu Tygodnia Praw Człowieka- na wstępie krótka prezentacja o Prawach Człowieka przygotowana przez uczniów, następnie wystąpienie pana Andrzeja Kołodzieja (opozycjonista w czasach PRL, działacz Solidarności, Prezes Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna), a na zakończenie Wielki Maraton Pisania Listów w ramach ogólnoświatowej akcji Stowarzyszenia Amnesty International. W czasie przerw międzylekcyjnych muzyka wykonawców wspierających działania na rzecz praw człowieka.

 DSC0399

 DSC0401

 DSC0406

 DSC0429

 DSC0440