Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W miniony czwartek odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu edukacyjnego ,,Żyj zdrowo na sportowo”. Tematem przewodnim tej prelekcji był sport wyczynowy, o którym szczegółowo opowiadała była wybitna reprezentantka Polski, czterokrotna olimpijka, medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, multimedalistka Mistrzostw Polski, absolwentka naszej szkoły Pani Monika Pyrek-Rokita.

 

 

Po ciepłym powitaniu przez Panią wicedyrektor, która uczyła naszego Gościa języka polskiego oraz burzy oklasków zgromadzonych uczniów byliśmy świadkami wielu wspomnień Pani Moniki z czasów nauki w IX Liceum. Nasza znakomita tyczkarka odpowiadała na wiele pytań dotyczących kariery zawodniczej, odporności psychicznej, motywacji, niuansów rywalizacji na najwyższym poziomie oraz umiejętności łączenia zaawansowanego treningu z nauką w szkole i na studiach. Nie zabrakło historii z początków przygody ze sportem w Gdyni, tematów związanych z obecną pracą w Szczecinie jak i wspomnień z udziału w jednej z edycji ,,Tańca z Gwiazdami”, którą nasza absolwentka wygrała.
Spotkanie zakończone gromkimi oklaskami, spełniło oczekiwania zgromadzonych uczniów. Pani Monika pomimo tak wielu sukcesów, wyróżnień i popularności wciąż pozostała tą samą skromną, ciepłą i sympatyczną Moniką z ławki szkolnej, jaką pamiętają nauczyciele, uczący ją wówczas w Dziewiątce.

Katarzyna Szeleźniak-Białkowska i Marcin Góralski