Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W dniu 24.03.2015r. grupa 14 uczniów wraz z opiekunami oraz panią dyrektor Wiesławą Krysztofowicz, wróciła z jubileuszowej wizyty w Niemczech. Młodzież gościła u uczniów z Gimnazjum EMA w Bonn, którzy odwiedzili nasze miasto we wrześniu 2014 roku. Organizatorzy zadbali o niezwykle interesujący program pobytu. Nie zabrakło ciekawych projektów artystycznych (wykonanie prac plastycznych, zajęcia w galerii sztuki), zwiedzania Bonn (dom Beethovena, Dom Historii, Stare Miasto) i Kolonii.

 

 

Grupa wspięła się do ruin zamku Drachenfels, z którego młodzież mogła podziwiać niezwykłe krajobrazy terenów leżących nad Renem. W sobotę w auli szkoły uczniowie wysluchali koncertu w wykonaniu orkiestry i chóru złożonego z uczniów Gimnazjum EMA i ich rodziców. Wykonane zostało bardzo poruszające oratorium Karla Jenkinsa "The Armed Man - A Mass For Peace", które pan dyrektor Thomas Harth zadedykował pokojowi na świecie i wzmacnianiu przyjaźni między narodami. Wspomniał także genezę naszej wymiany i podziękował za długoletnią współpracę naszych szkół. Młodzież bogatsza o nowe doświadczenia i wiedzę na temat Niemiec już planuje wakacyjne spotkania z poznanymi uczniami z Bonn.
Wyjazd został sfinansowany przez rodziców, Urząd Miasta w Gdyni oraz Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.