Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Dnia 27.03.2015 kolejni uczniowie, klasy IIc, wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w języku angielskim pt „Eco-friendly way to school”, które odbyły się w Obserwatorium Zmian – GdyniaInfoBox. Tym razem zajęcia poprowadziła w języku angielskim pani Aleksandra Romanowska z Zarządu Dróg i Zieleni - referat projektów unijnych i zarządzania mobilnością. Uczniowie zapoznali się z przykładami kształtowania przyjaznych mieszkańcom przestrzeni publicznych.

 

 

W części praktycznej zaprojektowali przestrzeń miasta na podstawie gdyńskiej ulicy - Starowiejska. 

Udział uczniów w tych warsztatach był idealną okazją do ćwiczeń komunikacji w języku angielskim w kontakcie z ekspertem. Poza praktyką języka obcego, innym celem tych zajęć było uświadomienie młodym ludziom ich wpływu na kształt otoczenia, w którym żyją. Gdynia jako jedno z najnowocześniejszych polskich miast promuje zrównoważony rozwój aglomeracji, w której konsultacje społeczne zajmują istotne miejsce. Aktywna młodzież naszej szkoły realizuje się również i w tej sferze.

Warsztaty te mogą być również doskonałym doświadczeniem dla przyszłych inżynierów i architektów przestrzeni publicznych, tworzących nowoczesne aglomeracje rangi światowej.

 

Opiekun grupy i nauczyciel języka angielskiego -Inga Ziółkowska