Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W dniu 09.04.2015 roku uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego: Weronika Kowalik (IId), Klaudia Szczepańska (IIa), Szymon Dawidowski (IId) oraz Aleksander Mielczarek (IIc) wzięli udział w II etapie już XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Pokaż Nam Język" . Reprezentacja naszej szkoły została wyłoniona spośród 196 uczniów podczas etapu szkolnego i to właśnie oni godnie reprezentowali naszą szkołę w II etapie tegoż konkursu. Konkurs ten miał miejsce w siedzibie organizatora, czyli w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Podczas zeszłorocznej edycji konkursu uczeń Mateusz Furtak był finalistą III etapu konkursu.


Inga Ziółkowska - Przewodnicząca Szkolnej Komisji Konkursu.

 

Tegoroczni nasi reprezentanci zdobyli dużą ilość punktów, jednakże w wyniku silnej konkurencji i niewielkich różnic punktowych pomiędzy blisko 280 uczestnikami konkursu z regionu pomorskiego, nie dopisało im szczęści aby znaleźć się wśród 5 uczestników III etapu-finału regionu pomorskiego.


Weronika, Klaudia, Szymon oraz Aleksander stawili czoła ogromnej presji pokonując tremę, tak często towarzyszącą debiutującym. Wierzę,że właśnie ci zdolni uczniowie i uczennice mają potencjał, aby sięgnąć po laur zwycięztwa w przyszłorocznej edycji „Pokaż Nam Język". Stanowiąc zgraną drużynę możemy osiągnąć ten cel!