Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W minioną sobotę 18 kwietnia gościliśmy w naszej szkole bardzo wielu uczniów, kończących niebawem gimnazjum i sprawdzających tuż przed rekrutacją oferty gdyńskich liceów. Uczniowie Dziewiątki zaangażowali się bardzo w ciekawe zaprezentowanie naszych atutów. Oprowadzając po szkole grupki gimnazjalistów, odwiedzali wszystkie sale lekcyjne, a w każdej z nich czekały rozmaite atrakcje - wystawy tematycznie związane z danym przedmiotem nauczania, różne rekwizyty, filmy, prawie wszędzie konkursy - raczej łatwe, często śmieszne, ale zawsze ze słodkimi nagrodami.

Można było w gabinecie biologicznym obejrzeć preparaty pod mikroskopem i poczęstować się warzywno-owocowymi szaszłyczkami, w sali historii podziwiać imponującą kolekcję filmów i książek historycznych, w salach języków obcych z pomocą filmów, zdjęć i  rozmaitych rekwizytów przenieść się do Niemiec, Hiszpanii, Rosji i Wielkiej Brytanii. W gabinetach polonistycznych rozmawiano o filmie i szkolnym kole DKF oraz prezentowano przygotowania do projektu Uwolnij książkę. Kostki Rubika wskazywały drogę do klas matematycznych, a opary suchego lodu wydobywały się z sali  chemicznej, w której... „czadowe babeczki” cieszyły się ogromnym powodzeniem. W każdej z sal czekali nauczyciele gotowi do odpowiedzi na najrozmaitsze pytania. Przez trzy godziny przez IX Liceum przewinęły się dziesiątki młodych ludzi, zainteresowanych dobrą i przyjazną uczniowi szkołą- mamy nadzieję, że właśnie za taką zastała uznana nasza Dziewiątka.