Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W roku szkolnym 2014/2015 rozpoczęliśmy realizację międzyszkolnego projektu edukacyjnego „Jestem człowiekiem – mam prawo…”. Jest to autorski projekt Beaty Galuby – Filipp (język polski, IX LO) i Marii Łojek – Kurzętkowskiej (filozofia, IX i VI LO) dotyczący kobiet – humanistek, które pomimo wielkiego talentu literackiego, naukowego, artystycznego, nie doczekały się uznania na miarę ich możliwości. W realizację projektu zaangażowana jest młodzież z klasy 2 a, 2 d i 2 e. Zwieńczeniem naszych działań będzie stworzenie etiud filmowych w oparciu o technikę animacji poklatkowej.

Do tej pory, oprócz regularnych spotkań dotyczących podstaw tworzenia scenariusza i storyboardu, uczestniczyliśmy w kilku ważnych szkoleniach i wyjazdach. W grudniu 2014, młodzież poznała zagadnienia praw autorskich podczas warsztatów z zakresu edukacji medialnej prowadzonych przez trenerkę Centrum Edukacji Obywatelskiej, Panią Agatę Janeczek. W styczniu 2015, mieliśmy okazję brać udział w całodziennych warsztatach animacji poklatkowej prowadzonych przez uznaną animatorkę, Panią Magdalenę Bryll.  W dniach 18 – 19 kwietnia uczestniczyliśmy  w wyjeździe do Warszawy, podczas którego młodzież poznawała techniki tworzenia zdjęć oraz montażu filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Oprócz tych stricte filmowych działań, odwiedziliśmy także Centrum Sztuki Nowoczesnej, wystawę Olgi Boznańskiej w Muzeum Narodowym oraz obejrzeliśmy spektakl pt. „Iwona, księżniczka Burgunda” w Teatrze Narodowym. Zdjęcia, etiudy filmowe oraz wprawki animacyjne obejrzeć można na naszym funpage’u https://www.facebook.com/pages/Jestem-cz%C5%82owiekiem-mam-prawo/822946117752816?ref=bookmarks

We wrześniu powstanie w jednej z sal lekcyjnych studio animacji „Ruchome schody”.

Cały projekt nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie Stowarzyszenia „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, Rady Dzielnicy Gdynia Śródmieście oraz Rady Rodziców. Dziękujemy!

Maria Łojek - Kurzętkowska