Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W dniach 15 - 22 września uczniowie IX LO w Gdyni będą gościli w swoich domach uczniów Gimnazjum EMA w Bonn.
Młodzież obu szkół w ciągu tego tygodnia zrealizuje projekty edukacyjne, których celem jest promocja Gdyni i regionu, łamanie stereotypów dotyczących Polaków i Niemców oraz doskonalenie umiejętności językowych.
Program wizyty poza niezmiennymi od lat punktami takimi jak zwiedzanie Gdyni, Gdańska, Muzeum Martyrologii w Sztutowie, wzbogacił się o nowe, atrakcyjne elementy, do których należy wizyta w Centrum Naukowym EXPERYMENT oraz wjazd kolejką na Kamienną Górę.


Niemieccy goście będą brali udział w Dniu Integracji uczniów klas pierwszych oraz zwiedzą Muzeum Emigracji.
Podsumowaniem programu będzie poniedziałkowy wieczór pożegnalny, podczas, którego młodzież i rodzice polskich uczniów będą mieli możliwość obejrzeć efekty zrealizowanych przez młodzież obu szkół projektów.
Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego i zaangażowania rodziców uczniów goszczących młodzież polską i niemiecką.
Należy podkreślić fakt, że Urząd Miasta Gdynia oraz instytucja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy od lat w znaczącym stopniu wspiera finansowo naszą ideę wymiany.
Kontynuowania wymiany jest możliwe dzięki udziałowi uczniów i nauczycieli obu stron w przedsięwzięciu oraz ich zaangażowaniu.