Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W niedzielę 13 września odbyła się uroczystość z okazji Dnia Sybiraka oraz 76 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. W kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni jeszcze przed mszą świętą, odprawioną w intencji Sybiraków, uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Jolanty Moszczyńskiej wykonali program słowno-muzyczny. Zgromadzeni usłyszeli okolicznościowe wiersze i wysłuchali pięknych, niekiedy wzruszających pieśni, które dostarczyły zebranym wielu wzruszeń. Tuż po mszy świętej przy dźwiękach orkiestry Marynarki Wojennej nastąpił przemarsz uczestników pod pomnik „W Hołdzie Zesłańcom Sybiru"...,

przy ul. Armii Krajowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem, którym społeczność szkolna Dziewiątki opiekuje się od 2005 roku. W trakcie uroczystości wręczono medale „Pro Memoria". Jak co roku przejmująco zabrzmiał apel pamięci, a akordem końcowym gdyńskiego Dnia Sybiraka była salwa honorowa oddana przez Kompanię Reprezentacyjną Marynarki Wojennej RP.


Karolina Kleisa