Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W dniu 22 października 2016 r., dokładnie w rocznicę śmierci Pani Prezydent, pod Honorowym Patronatem Senatora RP Sławomira Rybickiego i Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, odbył się II Gdyński Młodzieżowy Rajd im. Franciszki Cegielskiej.

Zostal on zorganizowany jako kontynuacja inicjatywy podjętej  w 2015 r., kiedy  w ramach  obchodów Roku Franciszki Cegielskiej postanowiono corocznie organizować dla dzieci i młodzieży gdyńskich szkół Rajd, który upamiętniać będzie Panią Prezydent.

W imprezie zorganizowanej przez naszą Szkołę przy udziale Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i przy wsparciu finansowym Senatora RP, Sławomira Rybickiego, Rady Rodziców przy IX LO w Gdyni oraz Urzędu Miasta Gdyni, uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Gdyni wraz ze swoimi nauczycielami. Pogoda nie była zbyt łaskawa i dlatego na zbiórkę przyszło mniej uczniów niż zgłoszono na imprezę, ale i tak około 100 osób postanowiło wziąć udział w tym jesiennym spacerze.

 

 

Przewodnikiem był Pan Marek Romanowski z KTP MW „Marwojek”, który już po raz drugi poświęcił czas i ujawnił swą niesamowitą wiedzę uczestnikom Rajdu.

Zainaugurowaliśmy naszą sobotnią wędrówkę na Cmentarzu Witomińskim od złożenia kwiatów i zniczy na grobie Pani Franciszki Cegielskiej. Następnie ruszyliśmy przez Trójmiejski Park Krajobrazowy w stronę naszej Szkoły. Na mecie na uczestników czekał drobny poczęstunek i gorąca herbata oraz możliwość uczestnictwa w konkursie wiedzy o Gdyni i Pani Prezydent F. Cegielskiej. W czasie konkursu inni uczestnicy Rajdu mieli okazję wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy, który świetnie zorganizowała klasa II F.

 

Na zakończenie zwycięzcy konkursu w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, otrzymali puchary dla szkół i nagrody wręczane przez Panią Dyrektor naszej Szkoły, Wiesławę Krysztofowicz.

Potem już tylko pamiątkowe zdjęcie i …. DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!