Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W środę 9 listopada, w naszym liceum odbył się  szkolny konkurs historyczny pt.„Udział Jozefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego w odbudowie państwa polskiego w latach 1918-1922”. Jego głównym celem była popularyzacja wśród naszych uczniów wiedzy o życiu i działalności politycznej tych ważnych dla tworzenia polskiej państwowości, postaci.

 

Wcześniej przeprowadzone eliminacje wyłoniły 6 uczniów, którzy rywalizowali w środę o miano najlepszego. Nad całością czuwało jury pod przewodnictwem nauczyciela historii p. Arkadiusza Ordyńca. Obok niego zasiadł przedstawiciel samorządu szkolnego Eryk Stram z klasy III A i p. wicedyrektor Danuta Paszak.

Wynik, po zaciętej, półtoragodzinnej walce, w której uczestnicy pochwalili się dużym zasobem wiedzy o Józefie Piłsudskim i Romanie Dmowskim, był następujący:

I miejsce Michał Lubiejewski z klasy I A

II miejsce Piotr Dmowski z klasy II A

III miejsce Adrian Grala z klasy II A

IV miejsce Kacper Sędor z klasy II C

V miejsce Mikołaj Żynda z klasy I B

VI miejsce Krystian Kaźmierczak z klasy I A

Wszyscy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi a zdobywcy trzech pierwszych miejsc także okolicznościowymi pucharami. Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczył w dniu następnym na uroczystej akademii Prezes Zarządu Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP Julian Michaś.

Leszek Sobieraj