Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Wajda, Polański, Kieślowski uczyli się w tej słynnej uczelni. Kilkoro absolwentów naszego liceum ją ukończyło. Państwową Wyższą Szkołę Filmową w Łodzi w ostatni piątek odwiedziła klasa o profilu humanistycznym 2 A. Wraz ze swoim wychowawcą Wojciechem Kullingiem poznali historię uczelni, dowiedzieli się o kierunkach, profesjach filmowych, a także dostąpili zaszczytu siedzenia na sławnych schodach PWSF, na tych samych, na których prowadzili długie dyskusje wyżej wymienieni Mistrzowie polskiego kina. 

 

W czasie dwudniowej wycieczki do Łodzi klasa wzięła udział w warsztatach z animacji poklatkowej w studiu SE-MA-FOR. Stworzyła aż cztery filmy animowane. Odwiedziła Muzeum Kinematografii, Planetarium i piękną Aleję Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej. Aż żal było się z filmową Łodzią rozstawać. Niektórzy uczniowie zamierzają wrócić tam... aby zacząć studia.