Komunikat do uczniów i rodziców

 Informuję, że w dniu 19 kwietnia 2019r.  pracownicy naszej szkoły

biorą   udział w  akcji protestacyjnej

Informacje o sytuacji w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły 

Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły  będą mogli uczestniczyć
w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w wyznaczonych salach.


z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

     Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

W środę 19 grudnia 2018 roku w gdyńskiej Dziewiątce miała miejsce kolejna edycja konkursu kolęd i piosenek świątecznych w językach obcych.Jak każdego roku, wydarzenie nie obyło się bez wielkich emocji, które towarzyszyły wystąpieniu każdej z klas pierwszych.

Szczególne rozczulenie wzbudziło pojawienie się pupila, psa-terapeuty jednej z uczennic klasy 1A, Julii Erecińskiej - pieska imieniem Joker, rasy hovawart. 
Jury miało szczególną trudność z wytypowaniem zwycięzców tegorocznej edycji. W wyniku burzliwych obrad, 1 miejsce zajęła klasa 1E, 2 miejsce - 1A, a 3 miejsce - 1B. Jednakże wszystkie klasy zaprezentowały się świetnie i dobrze się razem bawiły. 

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, nauczycielom i nauczycielkom za pomoc w przygotowaniach do konkursu, Dyrekcji za obecność oraz Radzie Rodziców za przybycie i ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz upominków dla wszystkich uczestników.

tekst: Zuzanna Lucewicz, klasa 2e; foto: Gabriela  Reclaw