Zebrania dla Rodziców

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 września 2021 r. odbędą się zebrania dla rodziców (opiekunów). 


O godz. 17.00 zapraszamy do auli rodziców uczniów klas maturalnych na spotkanie z p. Dyrektor dotyczące procedur maturalnych. 


Od godz. 17.30 zapraszamy rodziców wszystkich klas do wyznaczonych sal na spotkania z wychowawcami. 


Na godzinę 18.30 Rada Rodziców zaprasza do auli klasowe Rady Rodziców na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym. 

 

 Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne prosimy o przybycie jednego rodzica (opiekuna)
oraz o przestrzeganie zasad przebywania i poruszania się na terenie szkoły
przy zachowaniu dystansu społecznego, zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych. 

 

Dla osób zmotoryzowanych: prosimy o korzystanie z wjazdu na boisko szkolne od Alei Zwycięstwa.

Portal edukacyjny www.dyktanda.pl przygotował II edycję popularnego konkursu pod nazwą Mistrz Ortografii. Uczestnicy w toku konkursu rozwiązują dyktanda znajdujące się w serwisie Dyktanda.pl. Łącznie mogą wybierać spośród ponad pięciu tysięcy!

Za wskazywanie poprawnych odpowiedzi uczestnik zdobywa punkty, które sumują się w rankingu. Należy w tym miejscu podkreślić, że punkty otrzymuje się jedynie za pierwsze uzupełnienie danego dyktanda.Start konkursu: 14.05.2021  Zakończenie konkursu: 13.06.2021.Aby wziąć udział wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” :  https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

 

 

 

 

Ideą konkursu jest ćwiczenie zasad ortografii języka polskiego poprzez rozwiązywanie dyktand zamieszczonych w serwisie Dyktanda.pl. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymuje punkty, które sumują się w rankingu. Osoby, które zgromadzą najwięcej punktów, nie tylko świetnie opanują zasady języka ojczystego, ale zdobędą również cenne nagrody!

Z kolei ranking szkół widnieje tutaj: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

W konkursie może wziąć udział każdy - przygotowaliśmy aż 5 kategorii wiekowych, od pierwszej klasy szkoły podstawowej, przez uczniów szkół średnich, aż po osoby dorosłe (serdecznie zapraszamy do udziału również nauczycieli). Dyktanda odpowiadają poziomem trudności każdej z grup wiekowych.

Uczestnicy mogą liczyć na wartościowe nagrody. Trafią one w ręce zdobywców pierwszych 20 miejsc w każdej kategorii wiekowej. Nagrodzimy łącznie 100 uczestników oraz 3 szkoły, których uczniowie zgromadzą najwięcej punktów.

 

Nagrodą dla szkół będą pomoce dydaktyczne.

W jaki sposób szkoła może gromadzić punkty?
Każdy uczeń, który:
1. w Module dla Szkół na www.dyktanda.pl został przypisany do klasy w danej szkole,
2. dołączy do rywalizacji klikając “Zapisz się do konkursu” na tej stronie: 
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii
będzie gromadził punkty równocześnie dla siebie oraz dla jego szkoły. Punkty zdobyte przez niego za rozwiązywanie dyktand nie będą dzielone. Będą się naliczały w obu rankingach w jednakowej wysokości - w prywatnym rankingu ucznia w jego grupie wiekowej oraz w rankingu szkół.

Koniecznym warunkiem do tego, aby szkoła mogła wziąć udział w konkursie Mistrz Ortografii, jest posiadanie przez nią aktywnego profilu w Module Szkół na stronie Dyktanda.pl. Jest to w pełni bezpłatne, może go założyć dyrekcja lub nauczyciel. Przygotowaliśmy pomocną instrukcję w formie wideo, która znajduje się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

II edycja konkursu Mistrz Ortografii stanowi wymarzoną okazję do powtórzenia i utrwalenia prawidłowej pisowni setek skomplikowanych wyrazów. Pierwsza edycja konkursu, która miała miejsce wiosną 2020 roku, zgromadziła ponad osiem tysięcy uczestników! Rozwiązali oni łącznie aż 423 916 dyktand! Tegoroczna edycja prawdopodobnie powtórzy ten sukces. Dyktanda na naszym portalu rozwiązuje się w sposób intuicyjny i atrakcyjny dla użytkowników w każdym wieku, a rywalizacja w ramach konkursu stanowi świetną motywację do lepszego poznania języka ojczystego.

Serdecznie zapraszamy Państwa oraz Państwa uczniów do udziału w konkursie Mistrz Ortografii edycja II!