Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021

w dniu 25 czerwca 2021

 

Zakończenie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

 

 

o godzinie 9.00 apel dla klas : 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1G, 2A1, 2B1, 2C1 

 

 po apelu rozdanie świadectw w klasach

 

o godzinie 10.00 apel dla klas: 2D1, 2E1, 2F1, 2G1, 2A2, 2B2, 2C2, 2D2, 2E2, 2G2 

 

po apelu rozdanie świadectw w klasach

Co to jest eTwinning

To społeczność szkolna, gromadząca szkoły z całej Europy i współpracująca na specjalnie w tym celu stworzonej platformie  internetowej TwinspaceDzięki programowi  eTwinning uczniowie mają szansę kooperować z rówieśnikami z całej Europy rozwijając swoje kompetencje językowe i cyfrowe.
Pod koniec marca
 rozpoczęliśmy we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół Nr 1 w Wejherowie realizację projektu Ein gesunder Geist  in einem gesunden Körper

 (W zdrowym ciele zdrowy duch).

 

  Uwaga- 27 maja dodano nowe materiały graficzne

 

 

Polegała ona na przygotowaniu programu i planu pracy oraz znalezieniu na platformie eTwinning szkół zagranicznych chcących razem z nami współpracować przy realizacji projektu. Ostatecznie udało nam się zainteresować nim  następujące szkoły:

  • Technikum Hotelarsko-Gastronomiczne - IISS "De Nora" z Altamury (Włochy)

 

 

  • Liceum nauk ścisłych i przyrodniczych Fen Lisesi w Giresun (Turcja)

 

 

 

 

  • Gimnazjum (liceum)  w Michalowcach (Słowacja)

 

 

 

 

 

Projekt nasz realizowany jest w całości w języku niemieckim i uczestniczy w nim z naszej

 

szkoły siedem uczennic klas drugich: Amelia Bożyk i Zuzanna Michalak z kl. 2D1, Eliza Koszałka z kl. 2G1, Karolina Kostecka i Natasza Skulich z kl. 2C2 oraz Marcelina Palczak i Edyta Sawrycka z kl. 2G2.

Do tej pory uczennice i uczniowie biorący udział w naszym projekcie  mogli sprawdzić się językowo i „cyfrowo” w różnorodnych zadaniach:

 

Wszystkie zdjęcia  pochodzą z zasobów uczniów i nauczycielek ze szkół biorących udział w projekcie; prezentowane prace zostały także wykonane przez uczennice i uczniów z naszej i z pozostałych szkół.

  • stworzenie logo projektu,

 

 

  • stworzenie komiksów do idiomów z częściami ciała (np. die Nase in alles hineinstecken, alle Hände voll zu tun haben, die Beine unter  die  Arme nehmen i inne). Do przygotowania  komiksów uczennice i uczniowie wykorzystali takie narzędzia cyfrowe,jak canva, soryjumper,pixton i inne,

 

 

 

 

 

 

  • przygotowanie interaktywnego słowniczka (nagrania głosowe) do tematyki dolegliwości na Genially, (poniżej link do odsłuchu – należy kliknąć na głośniczek, aby odsłuchać, jak wymawia się konkretny wyraz w danym języku),

    https://tiny.pl/rvzqm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • przygotowanie i umieszczenie na padlecie  opisów i zdjęć zdrowych posiłków -  link:  https://tiny.pl/rvzh3)

 

 

 

 

 

 

  • aktywne uczestniczenie w videoczacie (przedstawianie się, zadawanie i odpowiadanie na pytania, rozwiązywanie quizów)

Poza tym na bieżąco komunikujemy się na grupie stworzonej na WhatsAppie i umieszczając tam zdjęcia i krótkie komentarze dzielimy się tym, co aktualnie dzieje się w naszym życiu , czym się interesujemy, co chętnie jemy itp. 

W połowie czerwca zamierzamy zamknąć nasz projekt i do tego czasu zostały nam do wykonania jeszcze trzy zadania oraz spotkanie online, na którym podsumujemy nasze działania. Ale o tym poinformujemy Was w następnym  wpisie

 

Edyta Delekta