Zebrania dla Rodziców

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 września 2021 r. odbędą się zebrania dla rodziców (opiekunów). 


O godz. 17.00 zapraszamy do auli rodziców uczniów klas maturalnych na spotkanie z p. Dyrektor dotyczące procedur maturalnych. 


Od godz. 17.30 zapraszamy rodziców wszystkich klas do wyznaczonych sal na spotkania z wychowawcami. 


Na godzinę 18.30 Rada Rodziców zaprasza do auli klasowe Rady Rodziców na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym. 

 

 Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne prosimy o przybycie jednego rodzica (opiekuna)
oraz o przestrzeganie zasad przebywania i poruszania się na terenie szkoły
przy zachowaniu dystansu społecznego, zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych. 

 

Dla osób zmotoryzowanych: prosimy o korzystanie z wjazdu na boisko szkolne od Alei Zwycięstwa.

Nasza przygoda po ponad dwóch miesiącach z międzynarodowym projektem eTwinning „Ein gesunder Geist in einem gesunden Körper” („W zdrowym ciele zdrowy duch”) dobiegła końca. Mamy nadzieję, że zebrane w trakcie  jej trwania doświadczenia i zawarte znajomości pozostaną z nami na dłużej. Oto kilka efektów naszej pracy, których nie prezentowaliśmy w poprzednim wpisie.

 

 

 

 

 

  • minidialogi przygotowane w Genially z pomocą awatarów Bitmoji do tematu „Rady na dolegliwości”,     

 

 

 

 

 

 

 

  • filmy dotyczące dnia codziennego w pandemii,

  • videoczat, podczas którego młodzież wykonywała różne zadania (kahoot, wordwall) i pracowała w międzynarodowych grupach na ZUMpad,

 

 

 

 

  • interaktywna gra planszowa na genially będąca podsumowaniem naszej pracy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ze swojej strony chciałabym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować Amelii Bożyk IID1, Zuzie Michalak IID1, Elizie Koszałce IIG1, Karolinie Kosteckiej IIC2, Nataszy Skulich IIC2, Marcelinie Palczak IIG2 oraz Edycie Sawryckiej IIG2 za duży wkład pracy, kreatywność i zaangażowanie.

 

 

I na koniec kilka opinii uczestniczek naszego projektu:

 

 

„Uczestnictwo w projekcie etwinning to było dla mnie coś nowego. Ćwiczenie języka niemieckiego poprzez tworzenie krótkich komiksów czy filmików, pokazało jak prosta i przyjemna może być nauka. Poznałam wiele nowych narzędzi do przygotowywani grafik czy prezentacji, które będę mogła wykorzystywać na co dzień w szkole. Dodatkowo współpracowanie z młodzieżą z innych krajów (Turcja, Słowacja, Włochy) i zapoznanie się z ich „niemieckim” akcentem - podczas video-chat - było naprawdę ciekawym doświadczeniem. Etwinnig to nie tylko projekt opierający się na udoskonaleniu swoich umiejętności językowych, ale to również opcja dla tych którzy są ciekawi świata. Utworzenie grupy na Whattsapp przybliżyło mnie do zagranicznych rówieśników. Stały kontakt z zespołem to jest coś co wyróżnia etwinnig na tle innych projektów.” (Karolina)

 

„Udział w projekcie pomógł mi w jakimś stopniu przełamać barierę językową poprzez udział w videoczatach i rozmowy z uczestnikami na aplikacji WhatsApp. Poznałam słownictwo i nowe zwroty po niemiecku przygotowując na przykład komiks. Wydaje mi się również, że moja wymowa się poprawiła. Poza tym poznałam i nauczyłam się korzystać z różnych, przydatnych aplikacji” (Edyta)

 

„Dzięki projektowi mogłam poznać wiele osób z różnych krajów i zobaczyć jak wygląda u nich poziom i nauka języka niemieckiego. Nauczyłam się korzystać z nowych aplikacji edukacyjnych. Była to dla mnie wspaniała przygoda, w której chętnie wezmę udział jeszcze raz” (Eliza)

 

Tekst artykułu: Edyta Delekta

 

Wszystkie grafiki i zdjęcia są autorstwa uczestniczek i uczestników projektu