ZEBRANIA Z RODZICAMI W DNIU 8 GRUDNIA W TRYBIE ON-LINE 

 

Zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych na zebrania on-line z wychowawcami klas oraz ewentualne konsultacje z nauczycielami przedmiotów w dniu 8 grudnia.

 

 Zebrania z wychowawcami klas I- III w godz. 17.30 – 18.00  (m.in.  PROPOZYCJE OCEN ZA PIERWSZY SEMESTR),

 

 konsultacje dla rodziców/opiekunów w godzinach 18.00 – 19.00.    

 

Do spotkania dołączamy za pośrednictwem aplikacji MS TEAMS.

 

Szczegóły kanału komunikacji zebrań i konsultacji przesyłamy Państwu w odrębnym komunikacie za pośrednictwem Librusa.  

 

 

      Dyrekcja IX LO 

W czwartek 7. 02  odbył się szkolny konkurs historyczny pt. „Gdynia – polskie okno na świat w  okresie międzywojennym”. Od uczestników konkursu wymagana była znajomość faktograficzna (daty, postacie historyczne, miejsca itd.)...

W dniu 29 grudnia Parlament Studentów WSAiB w Gdyni zorganizował edukacyjną grę miejską „Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego”, w której wzięło udział 170 osób.

W IX LO świętowaliśmy nadchodzące Boże Narodzenie po kaszubsku, w nawiązaniu do starej tradycji Gwiazdki, czyli grupy kolędniczej odwiedzającej domy w czas adwentu i wigilii. W zgodzie z dawnym zwyczajem rozbrzmiewała muzyka akordeonów, maszkarony straszyły i bawiły, dobro triumfowało, anieli śpiewali.

W środę 19 grudnia 2018 roku w gdyńskiej Dziewiątce miała miejsce kolejna edycja konkursu kolęd i piosenek świątecznych w językach obcych.Jak każdego roku, wydarzenie nie obyło się bez wielkich emocji, które towarzyszyły wystąpieniu każdej z klas pierwszych.

W dniu 23 listopada uczniowie naszej szkoły zaśpiewali dla świata w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej. Nauczycielki języka angielskiego Katarzyna Skibowska-Bąkała oraz Anna Krause z ogromnym wsparciem Samorządu Uczniowskiego...

W dniach 12-17 listopada trzy nauczycielki naszej szkoły odwiedziły Turcję w ramach programu ERASMUS+ My Career Steps. W liceum ogólnokształcącym PRAL w Adanie...

Nasza biblioteka wreszcie ma swój ekslibris. Z prac, które wpłynęły na konkurs wybraliśmy dwie wyróżniające się ...

7 listopada 2018 odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni „Etiuda o Wolności”,

W środę 5 listopada w naszym liceum z okazji 100-lecia Niepodległości odbył się  szkolny konkurs historyczny pt. „Polskie drogi do niepodległości”.

30 X po raz kolejny uczestniczyliśmy w zaduszkach literacko-muzycznych, które wprowadziły nas w nastrój refleksji,

W dniu 26 października na terenie Zespołu Pałacowo - Dworskiego w Parku Kolibki odbył się Bieg z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę,

19 października 2018 r. w pogodny choć chłodny piątek odbył się IV Gdyński Młodzieżowy Rajd im. Franciszki Cegielskiej, organizowany od czterech lat przez IX LO

Nasz szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy GADAJĄCE GŁOWY został zaproszony na nagranie audycji w Radiu Gdańsk. Ada Kołodziejczak, Bartek Deklewa i Pan Wojtek Kulling udzielili wywiadu

W dniu 5 października br. grupa młodzieży uczęszczającej na międzyszkolne zajęcia z filozofii w wymiarze rozszerzonym uczestniczyła w międzynarodowej konferencji filozoficznej „Solidarność, braterstwo i personalizm w Europie”

02.10.18 odbyła się "Wielka Debata" organizowana przez Instytut Debaty Publicznej, by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości oraz trzecie urodziny IDP.

03.10 w naszej szkole zostały zorganizowane obchody europejskiego dnia języków obcych pod hasłem ,,Języki kultur, kultury języków’’.

W ostatnim tygodniu września uczniowie klasy 2G uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach Błękitnej Szkoły w nadmorskim Parku Krajobrazowym we Władysławowie.

Uczniowie klasy II A pod opieką pana Zenona Marcinowskiego 22 września br. uczestniczyli w II Uczniowskiej Konferencji Naukowej organizowanej w ramach Programu Zdolni z Pomorza.

W dniu 14 września w Adventure Parku w Kolibkach odbyła się integracja klas pierwszych.

W dniu 14.06.2018 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się warsztaty laboratoryjne

W piątek ósmego czerwca 19 uczniów z klas Ib, Ie i IIb wraz z opiekunami Beatą Ryl i Grażyną Makowską uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez dr Marię Wieloch. W trakcie prezentacji pod tytułem "Ptaki w obliczu śmieci" poznaliśmy wstrząsające fakty na temat wielkich plam śmieci na oceanach i wyspach oceanicznych na terenach lęgowych rzadkich ptaków morskich takich jak albatrosy ciemnolice i głuptaki.

 

 

Pan Bartosz Bartoszewicz udzielił naszej szkolnej gazecie wywiadu. Tematem rozmowy była reforma edukacji i jej wpływ na gdyńską oświatę, planowane inwestycje oraz programy kierowane do uczniów naszego miasta. Pełen tekst wywiadu w pierwszym powakacyjnym wydaniu „Przystanku Dziewiątka”. Wywiad przeprowadził Mateusz Czarny, uczeń klasy I A o profilu prawno-dziennikarskim.

 

  

W dniach od 3 do 6 czerwca klasy 1F, 2B, 2C, 2D uczestniczyły w wycieczce do Berlina i Poczdamu.

Od samego rana rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta. Najpierw poznaliśmy okolice Dworca Centralnego w Berlinie i obejrzeliśmy siedzibę niemieckiego parlamentu, czyli Reichstag. Zobaczyliśmy Pomnik Żołnierzy Radzieckich, słynną Bramę Brandenburską, a także Pomnik Zamordowanych Żydów Europy, który został wybudowany na pamiątkę zagłady Żydów podczas II Wojny Światowej.

2 czerwca uczestniczyliśmy w XX spotkaniu polskiej młodzieży katolickiej. Liczna grupa naszych uczniów była wolontariuszami jako: przewodnicy ledniccy, ratownicy medyczni, tancerze czy służba harcerska. Wszystkim dziękuję za wszelkie podjęte trudy i odpowiedź Bogu JESTEM.
Anna Hochleitner

 

 

Przed gimnazjalistami ważny czas: po pierwsze - testy, po drugie - wybór szkoły średniej. Ostatnie dni przed sprawdzianem wiedzy dzielą między powtórki i odwiedzanie szkół średnich w poszukiwaniu tej najlepszej dla siebie. 13 kwietnia "Dziewiątka" otworzyła swoje podwoje dla wszystkich, którzy chcieli porozmawiać z jej uczniami i nauczycielami, obejrzeć gabinety, poczuć klimat tego miejsca.

 

W dniach od 13 do 20 marca br. grupa osiemnastu uczniów naszej szkoły wraz z dwiema nauczycielkami przebywała w Bonn, gdzie w ciągu tygodnia XXIII wymiany polsko - niemieckiej realizowała projekty, których celem była promocja Bonn i regionu, łamanie stereotypów dotyczących Polaków i Niemców oraz doskonalenie umiejętności językowych. 
Pobyt rozpoczął się od powitania na lotnisku w Kolonii.

 

 

W poniedziałek 19 marca nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Józef Piłsudski w karykaturze”. Z kilkunastu ciekawych prac 1 miejsce przyznano Patrycji Stefanowskiej z klasy I G, 2 miejsce Wiktorii Pomieczyńskie z kl. I F, a 3 miejsce zajęła Anna Duszak również z klasy I G. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami i nagrodami książkowymi wręczonymi przez p. Dyrektor. Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.
Leszek Sobieraj

13 marca 2018, uczniowie grup języka francuskiego klas I a,c,e,f,g i III e,f, g mieli niecodzienną okazję obejrzeć spektakl w języku francuskim pt. : La Petite Fille aux allumettes. Była to współczesna wersja znanej wszystkim baśni Ch. C. Andersena p.t.: Dziewczynka z zapałkami w wykonaniu trupy teatralnej z Francji, będącej częścią Drameducation - Centre international de théâtre francophone en Pologne.

Od 23 lutego do 2 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w projekcie językowym w Hiszpanii. Była to druga edycja projektu „Descubriendo español” („Odkrywając hiszpański”); w tym roku polecieliśmy do malowniczej Malagi.

W grupach 2-3 osobowych zostaliśmy zakwaterowani u rodzin, które zaraz po długiej podróży na lotnisko we Wrocławiu i późniejszym locie do wspaniałego miasta Picassa,

 

28 lutego o godzinie15:30 odbył się "wieczorek poetycki"(Tak, wieczorek o 15 :)   Dziękujemy wszystkim uczestnikom za poruszające występy muzyczne oraz wspaniałe recytacje wierszy w językach niemieckim i francuskim. Mieliśmy okazję zobaczyć wielu utalentowanych uczniów naszej szkoły. Poznajcie więc naszych wspaniałych uczestników: Daria Mazur, Monika Jaroszewska, Amina Woźniak, Agnieszka Kamińska, Nikola Marciniak, Jakub Terebus, Monika Jaroszewska, Maja Jahnz, Damian Schenk, Beata Graban, Aleksandra Koleśnik, Maria Czuwik oraz Kacper Sędor.

Jest taki dzień. Magiczny dzień pojednania, radości i dobrych życzeń, obchodzony niemalże pod każdą szerokością geograficzną w atmosferze ciepła i miłości. Łączy się z nim wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Ku naszej radości ten piękny zwyczaj zagościł na dobre w „Dziewątce”, gdzie od kilku lat w tygodniu przedświątecznym odbywa się  Szkolny Konkurs Kolęd w Językach Obcych.

Dnia 15 grudnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu mitologicznego "Mity to moja pasja". Konkurs skierowany był do klas pierwszych, ale nie polegał on wyłącznie na teście wiedzy. Uczniowie mieli za zadanie również przygotować nazwę swojej drużyny o rodowodzie mitologicznym, okrzyk, pokaz mody mitologicznej wraz z komentarzem, reklamę prezentującą pewien mitologiczny produkt oraz piosenkę mitologiczną. Wszystkim konkurencjom towarzyszyło naprawdę wiele emocji!
 
 

W poniedziałek 04 grudnia odbyła się przy budynku IX LO stacjonarna akcja poboru krwi  zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku w ramach  ogólnopolskiego konkursu „Młoda krew ratuje życie”. Ze strony IX LO nadzór sprawowali nauczyciele  Leszek Sobieraj i Daniel Czech.

 

 

W piątek 1 grudnia w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego. Uczniowie jak co roku startowali w dwóch  kategoriach dziewcząt i chłopców. Spośród  dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Płocka z kl. II f, tuż za nią na II miejscu Zosia Muchowska z kl. I e, a III miejsce przypadło w udziale Roksanie Dawidowskiej z kl. II b. Wśród chłopców I miejsce zajął Kacper Dobrzeniecki z kl. I a, II miejsce zajął Maciej Lassin z kl. II c,  III miejsce Krzysztof Licbarski z kl. I a.

W dniach od 7 do14 listopada po raz 23. mieliśmy przyjemność gościć w szkole i w naszych domach kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionego gimnazjum EMA Bonn wraz z ich dwiema opiekunkami. Pierwszego dnia, po nocnych trudach podróży (trzygodzinne opóźnienie lotu), wszyscy w bardzo dobrych nastrojach pojawili się w szkole...

 

Tak jest już od lat. Łączymy uroczyste obchody każdej kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ze świętem naszej szkolnej społeczności. W dniu, w którym witamy w progach „Dziewiątki’ znamienitych gości: przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP, Związku Sybiraków, Akademii Marynarki Wojennej, organizacji i stowarzyszeń współpracujących ze szkołą, wszystkich sympatyków i przyjaciół IXLO (ze szczególnym ukłonem dla wieloletniej dyrektorki Pani Aliny Mroczkowskiej), uczniowie klas I składają ślubowanie i stają się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

We wtorek 07 listopada odbył się szkolny konkurs historyczny pt. „Mamy Niepodległą”. Od uczestników wymagana była znajomość faktograficzna (daty, postacie historyczne, miejsca itd.), ikonograficzna (fotografie, obrazy itd. źródłowa (fragmenty meldunków, odezw, manifestów itd.) oraz kartograficzna (mapy) historii Polski  z lat 1914 – 1923. Ze względu na indywidualną formułę konkursu wcześniej odbyły się ogólnoszkolne eliminacje, które wyłoniły 7 uczestników wtorkowego finału.

W dniu 8 listopada 2017r. odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji o Wolności „ETIUDA O WOLNOŚCI”.
W kategorii POEZJA:
1. miejsce - DAWID KULA z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni
W kategorii PIOSENKA:
1. miejsce - MARTA SCHMIDT z XIII LO w Gdyni

31 października odbyło się inspirujące spotkanie z Tomaszem Hornikiem, posiadającym w zawodach szybowcowych tytuły drużynowego wicemistrza Świata Juniorów oraz Mistrza Polski Juniorów w klasie Standard. Nasz absolwent (rodem z IVLO) wraz z Kingą Tchorz, Jakubem Baderą oraz Maciejem Laskowskim  przylecieli, a tak właściwie to przyjechali do naszej szkoły z szybowcem:)

 

30 X po raz kolejny uczestniczyliśmy w Zaduszkach Poetyckich, które wprowadziły nas w nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu. Dzięki nostalgicznym tekstom zatrzymaliśmy się na chwilę w pogoni za codziennymi obowiązkami, przeżyliśmy chwile skupienia i skierowaliśmy nasze myśli ku nieobecnym bliskim i tym, których nie znaliśmy, ku zmarłym pisarzom, politykom, duchownym, sportowcom.

25 października w progach naszej szkoły gościł profesor nauk prawnych, sędzia, pierwszy prezes Sądu Najwyższego, kawaler Orderu Orła Białego, pan Adam Strzembosz. Na spotkanie z młodzieżą przybyli także Senator RP Sławomir Rybicki oraz Stanisław Zakroczymski – autor książki „Między prawem i sprawiedliwością” będącej wywiadem-rzeką z profesorem Strzemboszem. Gości uroczystą mową przywitała pani dyrektor Wiesława Krysztofowicz. Na spotkaniu pan Strzembosz opowiadał o swojej pracy, jej początkach.

Organizowany kolejny już raz przez naszą szkołę III Gdyński Młodzieżowy Rajd im Franciszki Cegielskiej przeszedł do historii. W tym roku odbył się w piątek, 20 października.
Oficjalnym akcentem tradycyjnie rozpoczynającym nasze wędrowanie było złożenie kwiatów na grobie Pani Prezydent. Potem, korzystając z wyjątkowo pięknej pogody (co, biorąc pod uwagę wszechobecne ostatnimi czasy deszcze, było prawdziwym cudem) zaczęliśmy wędrówkę przez witomiński las.

 

W dniu 10 października 2017r. klasa IA wraz z wychowawcą Zenonem Marcinowskim uczestniczyła w seminarium literackim  w ramach prowadzonego projektu Piaśnica - kultura miejsca. Spotkanie odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności. Uczniowie mieli wyjątkową okazję wysłuchać wykładów gości specjalnych – ludzi nauki i sztuki: ...

 

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych obfitowały w różnorodne wydarzenia. Od połowy września uczniowie i uczennice naszej szkoły spotykali się z obcojęzycznymi wolontariuszami i wolontariuszkami w ramach współpracy z Fundacją Morena z Gdańska :  Joao Oliviera  z Portugalii, Audrey Riber  z Francji, a już niebawem dołączą do nich  Anna  z Hiszpanii oraz wolontariusz z  Turcji.

Dnia 20 września uczniowie zaangażowani w pracę na rzecz naszej szkoły wzięli udział w Konferencji Samorządów Uczniowskich, która odbywała się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Zainteresowani uczestniczyli w warsztatach, które związane były z prowadzeniem Samorządów w szkole. Podejmowali oni dyskusje z rówieśnikami z innych szkół i w grupach dzielili się swoimi doświadczeniami.

 

Dzień Integracji  Klas Pierwszych należy już do wspomnień, ale tych zdecydowane miłych. 14 września  w Kolibkach spotkali się wszyscy zainteresowani tzn. pierwszaki wraz z wychowawcami i opiekunami. Zabawa była naprawdę świetna. Samorząd  Uczniowski przygotował wiele ciekawych zadań i konkursów. Sympatyczna rywalizacja wyłoniła w końcu zwycięzcę – okazała się nim klasa I G. Jednak nie to okazało się najważniejsze...

 

Gdyńskie uroczystości poświęcone zesłańcom Sybiru rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Najświętszej Marii Panny, która została odprawiona w intencji Ojczyzny, Sybiraków i Rodziny Katyńskiej. Przed mszą uczniowie naszej szkoły przedstawili zebranym krótki program przygotowany przez nauczycielką języka polskiego Jolantę Moszczyńską.  Popłynęły słowa pieśni i wierszy oddające dramatyzm tamtych dni, ale też będące dowodem, że to wiara i umiłowanie Polski pozwoliły niektórym przetrwać i powrócić do Ojczyzny.

7 września grupa uczniów z klasy III G wraz z panią Marią Banasik uczestniczyła w warsztatach teatralnych w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia teatru i poznania jego historii, a jest imponująca. Skąd Szekspir w Gdańsku? Okazało się, że sztuki Mistrza ze Stratfordu jeszcze za jego życia były wystawiane w Gdańsku.

 

 

Od 19 do 21 kwietnia klasa IIe pod opieką pani Katarzyny Pucyło i pani Anny Szydłowskiej przebywała we Władysławowie, gdzie brała udział w zajęciach organizowanych w ramach Błękitnej Szkoły przy Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Warsztaty finansowane były ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Pierwszego dnia tematem przewodnim były sowy.

…odwiedziło nas wielu gimnazjalistów, którzy intensywnie już myślą o tym, które liceum wybrać. Z zaciekawieniem oglądali szkołę, wypytując  oprowadzających ich uczniów z Samorządu Szkolnego o wszystko, co związane jest z „Dziewiątką”. Interesowało ich, jak wygląda codzienne życie w IX LO i co dzieje się w nim ciekawego, jakie są profile klas i jacy nauczyciele w nich uczą….

Laureatami konkursu PUBLIC SPEAKING COMPETITION są:
I miejsce -  Zuzanna Kozłowska z kl. II a
II miejsce – Joanna Szemberska z kl. III a
III miejsce – Weronika Kowalik z kl. III d
Dziękuję wszystkim uczestnikom za rzetelne przygotowanie swoich wypowiedzi, pomysłowość a przede wszystkim za podjęcie wyzwania, jakim jest występowanie publiczne i prezentowanie swojej opinii na temat : " All you need is time" ("Potrzebujesz tylko czasu").
  

Od 26 marca do 1 kwietnia 2017 roku w Madrycie odbyła się pierwsza edycja projektu „Descubriendo español” („Odkrywając hiszpański”). Uczennice naszej szkoły odkrywały tajniki stolicy Hiszpanii, nie tylko w małych, pełnych uroku uliczkach, ale również w Muzeum Prado, Pałacu Królewskim, Bibliotece Narodowej i w Parku Retiro. Podczas codziennych zajęć z zapałem uczyły się języka, aby z coraz większą swobodą porozumiewać się z członkami rodziny goszczącej oraz młodzieżą z Colegio Las Rosas.

30 marca w parku Kolibki w Orłowie odbyły się mistrzostwa gdyńskich szkół w drużynowych biegach przełajowych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyły nasze drużyny dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w formule rywalizacji indywidualnej, jednakże finalnie klasyfikowano drużyny (w tym przypadku szkoły) na podstawie sumy miejsc zajętych przez sześcioro uczniów reprezentujących szkołę.

 

 

22 marca 2017 w auli Zespołu Szkół Chłodniczych odbyły się Mistrzostwa Gdyni Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych. Reprezentację naszej szkoły stanowili uczniowie: Marta Lamkiewicz z kl. Id, Jan Lubiński i Kamil Raczyński z kl. Ic i Szymon Cabaj z kl. IIIe. Reprezentacja IX LO rozegrała w mistrzostwach 7 meczów, odnosząc 2 zwycięstwa - z CKZiU nr 1 i SOSW nr 2; dwa remisy - z Zespołem Szkół Chłodniczych (II reprezentacja) i I ALO oraz trzy porażki - z III LO, VI LO i z ZSCH (I reprezentacja). W klasyfikacji końcowej w gronie 8 zespołów zajęliśmy IV miejsce.

W piątek 3 marca  na dwóch godzinach lekcyjnych odbyła się VI edycja szkolnego Konkursu Wiedzy o Filmie. Organizatorem konkursu i twórcą zadań był Wojciech Kulling. Zabawa była wyborna, wszystkie pytania były przygotowane w formie audio-wizualnej. Aż 18 par wzięło udział w tym roku. Oprawę wizualną konkursu przygotowała nasza absolwentka Katarzyna Łosiak. Radzie Rodziców dziękujemy za wspaniałe nagrody (karnety do kina Helios).

W piątek 10 lutego odbył się szkolny konkurs historyczny pt. „Zaślubiny Polski z morzem”. Od uczestników konkursu wymagana była znajomość faktograficzna (daty, postacie historyczne, miejsca itd.), ikonograficzna (fotografie, obrazy itd. źródłowa (fragmenty meldunków, odezw, manifestów itd.) oraz kartograficzna (mapy) historii Polski i Pomorza z lat 1914 – 1922. Ze względu na indywidualną formułę konkursu 07.02 odbyły się ogólnoszkolne eliminacje, w których bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy I a, z której zakwalifikowało się aż pięciu reprezentantów do sześcioosobowego finału.

Grupa teatralna przygotowała przedstawienie jasełkowe pt. „Jeden – zero”, które zaprezentowała zarówno w szkole, jak i poza nią: dla Koła Piłsudczyków oraz dla Towarzystwa Sybiraków. Jasełka łączyły elementy biblijne z laickimi, treści poważne z zabawnymi. Zarówno przedstawienie, jak życzenia i zaśpiewane piosenki świąteczne sprawiły, że ostatni dzień w szkole przed feriami bożonarodzeniowymi  upłynął w niezwykłej atmosferze.

Dnia 15 grudnia 2016 r. w ZSCHiE odbyły się XVI Mistrzostwa Gdyni w  Siłowaniu na rękę. Reprezentanci naszej szkoły w składzie Weronika Brandys, Ewelina Dadek, Damian Chamerski ,Marek Kurowski, Paweł Rypel z kl. III F oraz Ewa Dąbrowska z kl. II F  i Eryk Jachimski z kl. III E wywalczyli drużynowo III miejsce w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych.
 
 
 

Dnia 12.12.2016 w naszej szkole odbyła się debata na temat praw ucznia. Zaproszone zostały wszystkie trójki klasowe. Debata była prowadzona przez Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Eryka Stram. Na pytania odpowiadali: Przedstawiciel SU Jacek Banaś oraz nauczycielka filozofii Pani Maria Łojek-Kurzętkowska.