3 kwietnia 2014 r., w ramach ogólnopolskiego projektu pt. „Dzień Przedsiębiorczości”, w którym uczestniczymy, dwóch uczniów naszej szkoły: Adam Labuhn (IC) i Adrian Segin (ID), odbyli praktyki w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku „Asystent polityczny wicewojewody”. Jak mówią, był to dla nich niezwykły dzień - „Nigdy wcześniej nie myśleliśmy, że praca na takim stanowisku może być tak bardzo ciekawa i różnorodna, praktyka ta była dla nas...

ogromnym pozytywnym przeżyciem i niezwykle cennym doświadczeniem.”

Nasi uczniowie przez kilka godzin asystowali panu Wojewodzie, zostali oprowadzeni po całym urzędzie, zobaczyli ciekawe i ogólnie niedostępne miejsca (odwiedzili m.in. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, salę wideo-konferencyjną, sale konferencyjne i obrad). Jednak największą i chyba najbardziej cenną dla nich niespodzianką (co sami potwierdzają), było spotkanie z grupą studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi, w którym asystowali Wicewojewodzie Pomorskiemu p. Michałowi Owczarczakowi. Adam i Adrian podsumowują to następująco - „Dzień ten zapamiętamy na zawsze, a spotkania, przeżycia i doświadczenia wynikające z tych praktyk będą owocowały przez całe nasze życie.”

Dziękujemy bardzo Wicewojewodzie Pomorskiemu Panu Michałowi Owczarczakowi za możliwość odbycia niniejszych praktyk przez naszych uczniów.