Ambitne uczennice naszej szkoły (Iwona Jastrzębowska, Daria Kryger. Sylwia Makowska i Magdalena Rusin z klasy II b, Dominika Szcząchor z klasy II e) wraz z opiekunem panią Beatą Ryl w ramach ogólnopolskiej kampanii prozdrowotnej „Mam haka na raka" zajmują się profilaktyką chłoniaka - groźnego nowotworu układu limfatycznego, który jest tematem tegorocznej VII edycji programu. Celem projektu jest propagowanie profilaktyki antynowotworowej i pokazanie, że warto walczyć o zdrowie.

„Niepokorne dziewiątki" mają za sobą już wiele działań m. in. prezentacje, minisondy i ankiety przeprowadzone wśród mieszkańców Gdyni, konkursy, spotkania z lekarzami onkologii, a przede wszystkim oryginalne ulotki informujące o niebezpieczeństwie, jakim jest chłoniak. Uczennicom udało się zdobyć patronat wielu instytucji i organizacji. Wspiera je Fundacja „Pokonaj Raka", Stowarzyszenie SANITAS, Lecznica ONKOLMED, portal onkologiczny zwrotnikRAKA, Stowarzyszenie Przebiśnieg, Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych oraz Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

Licealistów czeka jeszcze wiele ciężkiej pracy, organizatorzy przygotowali dla nich wiele ciekawych działań, jakimi są m. in.spot reklamowy, do którego muszą się bardzo dobrze przygotować. Zespoły z całego kraju przejdą dwa etapy eliminacji: pierwszy – pod koniec lutego i ostateczne rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu.

Zapraszamy do polubienia strony „Niepokornychdziewiątek" na facebook/u  https://www.facebook.com/NiepokorneDziewiatki

W związku z udziałem w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Dla Młodzieży "Mam Haka Na Raka", Niepokorne Dziewiątki oraz uczniowie naszej szkoły organizowali w sobotę (22.02.14) w CH Riviera FLASH MOB'A, miał on na celu zachęcenie społeczeństwa do aktywnego spędzania czasu wolnego, gdyż jest to jedno z działań profilaktycznych przeciw chłoniakowi. Szczególne podziękowania należą się pani Beacie Ryl, pani Dorocie Twarowskiej za ogromne wsparcie, Annie Łuczyńskiej za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia oraz tancerzom z Gimmie gyals, dzięki którym wszystko się udało. Dziękujemy!

 {phocagallery view=category|categoryid=29|limitstart=0|limitcount=0}

Zapraszamy do polubienia strony „Niepokornych dziewiątek" na facebook'u https://www.facebook.com/NiepokorneDziewiatki

Oraz do obejrzenia FLASH MOB'A http://www.youtube.com/watch?v=qav8Uw5y714