Dziesiątki, a nawet setki kilogramów pyszności i witamin w jednym, pojawiły się w naszej szkole w piątek 3 października w postaci soczystych, smacznych i pięknych jabłek.

Błyskawicznie pojawił się „punkt dystrybucji”, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i klasę IB i chętnych przez wiele godzin nie brakowało do próbowania, smakowania i chrupania …

Komu zawdzięczaliśmy ten smakowity i zdrowy prezent?

 

Otóż dyrektor Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK pani Katarzyna Strzała - Osuch w ramach mechanizmu ”Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw” stała się w okresie od 24 września do 30 stycznia 2015 r. odbiorcą owoców od sadowników województwa mazowieckiego i kieleckiego i kieruje je do dalszej dystrybucji. Jako instytucja,    mająca pod opieką młodzież zostaliśmy odbiorcą jabłek i podobnie jak darczyńcy, mamy nadzieję, że przyczyni się to do zmiany nawyków żywieniowych zgodnych z propagowanym przez Polski Czerwony Krzyż zdrowym stylem życia.

Dziękujemy i zajadamy - przede wszystkim na surowo i koniecznie ze skórką (bo pod nią kryje się najwięcej witamin), ale też uśmiechamy się do naszych Mam i Babć w oczekiwaniu na pyszne szarlotki i musy jabłkowe. Smacznego!